Forside Profil Galleri Referencer Maskinpark Kloak Kontakt
 
 

Virksomheden


Salling Entreprenørfirma A/S drives i dag af de to ejere Gregers Frederiksen og Heine Serritslev Jørgensen. Virksomheden beskæftiger sig med alle arbejdsopgaver inden for byg og anlæg. Alle virksomhedes medarbejdere vil med dygtighed, præcision og faglig stolthed, tilstræbe at udføre de opgaver de bliver stillet, for kundens fulde tilfredshed. 

Medarbejdere


Salling Entreprenørfirma A/S råder i højsæsonen over ca. 45 medarbejdere, som udfører alt indenfor entreprenørarbejde, såsom jord- kloak- belægning- gartner- støbe- og nedbrydningsarbejde.
Alle medarbejdere enten uddannede eller har flere års erfaring indenfor faget, med dertil hørende relevante kurser. Virksomheden læger stor vægt på at uddanne folk til branchen og har gennemsnitlig 5-7 lærlinge på kontrakt.


Nøglepersoner

 

 






Gregers Frederiksen
Direktør, vognmand.
gregers@entr.dk
Direkte tlf. 30921901

 






Heine Serritslev Jørgensen 
Medejer, anlægsgartner, projektleder.
heine@entr.dk
Direkte tlf. 30921908

 






   Pia Møller Frederiksen
Ansvarshavende kloakmester, projektleder.
pia@entr.dk
Direkte tlf. 30921900

 





Peter Vestergaard Bunk
   Økonomichef
   peter@entr.dk

 

   



Charlotte Bisgaard
Økonomi, løn
charlotte@entr.dk

 
 





Henrik Faurskov
Bygningskonstruktør, kloakmester, projektleder
henrik@entr.dk
Direkte tlf. 26771118
 
 
 
 
 
  Salling Entreprenørfirma A/S: tlf. 97 57 90 04 • salling@entr.dk